Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
Egy jobber kormánynál viszont rögtön más a leányzó fekvése. Ilyenkor élesednek a szemek, hegyeződnek a fülek, ösztönből értik a tendenciákat.
„Ismeritek azt, amikor két Darth Vader viccet mesél egymásnak? Én sem, de pont így vagyok ezzel a norvég faszival, aki kipréselte magából a Soros (muhaha) aggódást a magyar demokrácia állapotáról. Egy jó liberális mindent megbocsát - énekelte Jimmy fénykorában, tréfásan utalva arra, hogy a 2006-os permanens tüntetőverés miért nem érte el a norvég Helsinki (az már nyugat) Bizottság ingerküszöbét.
Egy jobber kormánynál viszont rögtön más a leányzó fekvése. Ilyenkor élesednek a szemek, hegyeződnek a fülek, ösztönből értik a tendenciákat, meg a folyamatokat, meg a folyamatok tendenciáit, meg a tendenciózus folyamatokat, amelyek mind-mind afelé mutatnak, hogy a fasizmus nem csak közeledik, hanem konkrétan leparkolta az oldalkocsis motorkerékpárt a nappaliban.
»Tartsák nyomás alatt a kormányt« - ismertette a északi támadófoci alapvetését a liberálviking, majd büszkén villantott egy tanulmányt, amit fogalmam sincs ki csinált, elvégre különösebb összeggel nem fogadnék arra, hogy a nyilván perfekt norvég gyöngyöspatai cigányhoz ők utaztak le mélyinterjút készíteni.
Mert ugye azt mi Bjørn Engesland nevű vikingünk is elismerte, hogy az elsőre kicsit sántára sikerült a jelentés, talán nem kellett volna kizárólag Heller Ágikára és Nemes Nagy Esterházy Péterre, meg Kertész Imrére hallgatni.”